Instalarea noului preot paroh de la Parohia Movilița Nouă

Duminică, 13 august 2017, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și săvârșirea Slujbei Acatistului Maicii Domnului, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a avut loc instalarea noului preot paroh de la Parohia Movilița Nouă.

La momentul cuvenit, părintele Aurel Berbec, Protopop de Urziceni, a citit Decizia Chiriarhală de numire a preotului Mihalache Marian – Aurelian în postul de paroh de la Parohia Movilița Nouă. Apoi, noul preot paroh a rostit un cuvânt în care a mulțumit Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU pentru încrederea acordată prin aprobarea transferului, părintelui protopop pentru încurajare și sprijin, preoților prezenți și enoriașilor pentru participare.

A consemnat preot dr. Andrei – Gabriel GHIAUR, Secretarul Protopopiatului Urziceni
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...