Taina Sfântului Maslu la Parohia Movilița Nouă

În Biserica cu hramul “Sf.M.Mc.Gheorghe“ din Parohia Movilița Nouă, Protopopiatul Urziceni, s-a oficiat vineri, 29 iunie 2018, Taina Sfântului Maslu de un sobor de preoți, aparținători Cercului pastoral- misionar Movilița.

Cuvântul de învățătură a fost rostit de preacucernicul preot paroh, Mihalache Marian, care a așezat la sufletul celor prezenți importanța pocăinței și a rugăciunii prin care noi primim puterea vindecatoare.La final părintele a mulțumit enoriașilor pentru sprijinul acordat la continuarea lucrărilor de consolidare a bisericii parohiale.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...