Campania națională socială ,,Săptămâna legumelor şi fructelor donate”

Campania națională socială ,,Săptămâna legumelor şi fructelor donate", derulată în perioada 19 – 23 noiembrie 2018

Campania ,,Săptămâna legumelor şi a fructelor donate" constă în strângerea de legume şi fructe de către elevii voluntari implicaţi în programul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară (SNAC) şi donarea lor familiilor aflate în dificultate sau unor instituţii sociale. Astfel elevii Școlii Gimnaziale Movilița au strâns si donat legume si fructe unor familii nevoiașe fiind coordonați de cadrele didactice ale școlii,împreună cu doamna director Roșu Florina dar si de preoții comunei,pr. Mihalache Marian si pr.Toma Andrei. În urma acestei campanii au fost ajutate un număr de 13 familii nevoiașe din comună.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...