Bucuria împreună-slujirii în Parohia Movilița Nouă

În Biserica "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Parohia Movilița Nouă, Protopopiatul Urziceni, a fost săvârșită, vineri, 19 aprilie 2019, Taina Sfântului Maslu de către un sobor de șapte preoți, veniți din parohiile învecinate. Preoții și cre­dincioșii s-au rugat împreună pentru sănătatea sufletelor și a trupurilor.

La final, cuvântul de învă­țătură a fost rostit de către părintele Neacșu Vasile, preot pensionar, care a reliefat caracterul de dăruire, de aplecare al creștinului spre cel de lânga el, de renunțare la indiferența, care este opusul iubirii, fața de aproapele și implicit, fața de Dumnezeu. Rugăciunile înălțate prin slujire în Biserică sunt un răspuns la nevoile cele multe ale oamenilor, mai ales cele legate de sănătate. De asemenea, părintele paroh Mihalache Marian a dăruit tuturor câte o iconiță magnetică și a mulţumit atât credincioşilor cât şi preoţilor pentru bucuria rugăciunii în comun.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...