Pelerinaj organizat de Parohia Movilița Nouă

 Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincentiu,Episcopul Sloboziei și Călărașilor,Parohia Movilița Nouă a organizat pe data de 27 august 2019 un pelerinaj la biserici și mănăstiri din Episcopia Giurgiului. Primul  popas a fost la biserica Drăgănescu, apoi au urmat Mănăstirea Sfântul Ioan Rusu,Catedrala Adormirea Maicii Domnului din Giurgiu, Mănăstirea Comana,Mănăstirea Delta Neajlovului si s-a încheiat cu oprirea la Mănăstirea Cernica.
Considerăm că pelerinajul a fost de un real folos duhovnicesc, având un caracter pastoral – misionar și se înscrie în cadrul manifestărilor dedicate programului eparhial ,,Anul mărturisirii prin fapte a credinței ortodoxe”.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...