Te Deum la începutul anului școlar 2019-2020-Școala Gimnazială Movilița

Începutul noului an școlar, a debutat la Școala Gimnazială Movilița  cu urările de bun venit adresate elevilor, parinților și cadrelor didactice de către directorul școlii,dna prof. Rosu Florina. A urmat slujba de Te Deum săvârșită de pc. pr. Mihalache Marian Aurelian de la parohia Movilița Nouă, pc.pr. Toma Andrei Viorel de la parohia Movilița Veche și pc.pr. Popa Costel de la parohia Bițina. La final, a luat cuvântul domnul viceprimar Draghici Marian, care i-a îndemnat pe elevi să fie mai silitori, ascultători și respectuoși. Bunul Dumnezeu să le dăruiască tuturor sănătate, ajutor și multă bucurie.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...