Te Deum la cumpăna dintre ani la Parohia Movilița Nouă

La cumpăna dintre ani, părintele paroh Mihalache Marian Aurelian a săvârșit Acatistului Domnului nostru Iisus Hristos și slujba de Te Deum în biserica cu hramul "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe"- Parohia Movilița Nouă. Credincioșii s-au rugat alături de preot Bunului Dumnezeu pentru a binecuvânta începutul noului an calendaristic, dar totodată și pentru a-I mulțumi pentru binefacerile revărsate de-a lungul anului care s-a încheiat. "Aducem slavă și mulțumire Bunului Dumnezeu pentru anul care se încheie, pentru binefacerile primite de la El și Îl rugăm totodată să binecuvânteze trecerea în noul an, care sa fie pentru toți un an bogat în împliniri duhovnicești și un an în care să ne bucurăm și de roadele muncii noastre", a spus părintele paroh. Astfel, în noaptea dintre ani, sufletele și gândurile credincioșilor au fost îndreptate către Bunul Dumnezeu, Cel care poartă de grijă tuturor.
La mulți ani binecuvântați!

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...