Rugăciuni pentru elevii absolvenți ai clasei a VIII-a, Parohia Movilița Nouă

Rugăciuni pentru elevii absolvenți ai clasei a VIII-a și clasei a XII-a.
Joi,11 iunie 2020, de la orele 17 00, la biserica cu hramul Sf.M.Mc.Gheorghe Movilița Nouă  a  fost oficiată slujba Acatistului Sfintei Treimi de preotul Mihalache Marian Aurelian. La slujbă au participat elevi de clasa a VIII-a și o elevă de clasa a XII-a. După rostirea acatistului Sfintei Treimi, au fost citite rugăciuni speciale pentru luminarea minții în vremea examenelor. Au fost pomeniți toți  elevii absolvenți ai clasei a VIII-a de la Școala Gimnazială Movilița și elevii de clasa a VIII-a și a XII-a trecuti pe pomelnic. La final preotul Mihalache Marian a ținut un scurt cuvânt de învățătură  și a oferit tuturor celor prezenți câte o iconita ca semn de binecuvântare și întărire în timpul examenelor. Duminică 14 iunie elevii vor fi pomeniți din nou pentru reușită la examene. Ne rugăm Domnului pentru succes la examene pentru toți tinerii absolvenți!


Trimis din Yahoo Mail pe AndroidSe încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...