Campania social-filantropică i-a vizat pe 8 elevi care provin din familii cu posibilități materiale limitate aceștia primind ghiozdane cu rechizite școlare(caiete, stilouri, penare complet echipate, acuarele, sticle pt apa,etc). Acțiunea are menirea a-i încuraja pe cei mici să înceapă anul școlar cu optimism dar și cu cele necesare pentru studiu.
Urăm tuturor elevilor, un an nou școlar binecuvântat, plin de rezultate cât mai frumoase!
A consemnat preot paroh Mihalache Marian Aurelian