Bucurie în suflet de copil!

Duminică, 23 iulie 2023, cu ajutorul doamnei Gina Neacsu, Fabrica de Daruri 🎁 , care ne-au ajutat cu procurarea biletelor gratuite și au dăruit dulciuri tuturor copiilor, a preotului Mihalache Marian care a facilitat îndeplinirea acestei activități pentru copii, și a domnului primar Goga Ioan care ne-a pus la dispoziție un autocar de 64 de locuri, un număr de 54 de copii din Movilița, însoțiți de câțiva părinți, au fost gratuit la Circul Metropolitan București. Înainte de a intra la spectacol, copii s-au jucat în parcul din apropiere. După aceea, aceștia s-au bucurat de un frumos spectacol numit ALEGE CULOAREA, unde au putut vedea dresura de cai, acrobații aeriene, jonglerie, numere comice. Mulțumim pe această cale tuturor celor implicați, doamnei Gina Neascu și Fabrica de daruri, care ajută ori de câte ori poate Parohia Movilița Nouă și domnului primar Goga Ioan care nu a stat pe gânduri la apelul parintelui Mihalache, a găsit și plătit un mijloc de transport pentru deplasarea copiilor, din dragoste pentru copiii acestei comunități. Fie ca bunul Dumnezeu să răsplătească fiecăruia osteneala și să vă dăruiască tot ceea ce va este de folos spre mântuire! A consemnat preot Mihalache Marian Aurelian
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...