Educația – prioritatea Bisericii, Parohia Movilița Nouă

103 copii din Parohia Movilița Nouă, Protoieria Urziceni, au primit astăzi ghiozdane complet echipate cu rechizite pentru noul an şcolar și dulciuri. Darurile au fost oferite de părintele paroh Mihalache Marian în biserica parohială și de voluntarii Asociației Fabrica de daruri. Rechizitele au fost oferite în vederea prevenirii abandonului şcolar şi sprijinirii actului educaţional. Preotul Mihalache Marian i-a îndemnat pe copii să îl aibă mereu alături pe Hristos, pentru că numai aşa vor dobândi mântuirea.   𝑺a 𝒏𝒖 𝒖𝒊𝒕𝒂t𝒊 𝒏𝒊𝒄𝒊𝒐𝒅𝒂𝒕a 𝒄a i𝒏 𝑩𝒊𝒔𝒆𝒓𝒊𝒄𝒂 i𝒍 𝒈a𝒔𝒊t𝒊 𝒑𝒆 𝑯𝒓𝒊𝒔𝒕𝒐𝒔, 𝒄a 𝑩𝒊𝒔𝒆𝒓𝒊𝒄𝒂 𝒆𝒔𝒕𝒆 𝒂 𝒗𝒐𝒂𝒔𝒕𝒓a, 𝒊𝒏𝒅𝒊𝒇𝒆𝒓𝒆𝒏𝒕 𝒅𝒆 𝒗a𝒓𝒔𝒕a, 𝒊𝒂𝒓 𝒅𝒂𝒄a-𝒍 𝒂𝒗𝒆ti 𝒑𝒆 𝑯𝒓𝒊𝒔𝒕𝒐𝒔 𝒅𝒆 𝒏𝒊𝒎𝒊𝒄 𝒏𝒖 𝒅𝒖𝒄𝒆t𝒊 𝒍𝒊𝒑𝒔𝒂! Mulțumim doamnei Gina Neascu Gina Neacsu și tuturor ostenitorilor din cadrul Asociației Fabrica de daruri Fabrica de Daruri 🎁 pentru bucuria și zâmbetele de pe fețele copiilor parohiei noastre! 🙏🙏🙏 A consemnat preot paroh Mihalache Marian Aurelian
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...