Te Deum la început de an școlar

Fiecare început și final de an școlar este marcat prin rugăciune, astfel, cu ocazia începerii anului școlar 2023-2024, elevii, dascălii și părinții din Movilița au participat luni, 11 septembrie, la slujba Te Deum, săvârșită de preoții din comună: pr. Mihalache Marian Aurelian de la Parohia Movilița Nouă, pr. Toma Andrei Viorel de la Parohia Movilița Veche și pr. Popa Costel de la Parohia Bițina. La festivitatea de deschidere au mai fost prezenți reprezentanți ai autorităților locale, domnul primar Goga Ioan, și reprezentanți ai Poliției din comună. Cu totii au primit binecuvântări, rugându-L pe Dumnezeu sa le lumineze mintea, să le încălzească inima și să le întărească voința, spre a percepe toate lucrurile bune si folositoare. Urăm mult succes tuturor, în noul an școlar! A consemnat preot Mihalache Marian Aurelian  
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...