Daruri pentru copiii din Parohia Movilița Nouă

Crăciunul este sărbătoarea care aduce o bucurie nemărginită în sufletele oamenilor de pretutindeni, de la cei mici și până la cei mai mari. Crăciunul este o trăire emoțională care ar trebui sa ne locuiască în  suflet, clipă de clipă! Să simțim această emoție și să cultivăm cât putem de des toate sentimentele frumoase care o alcătuiesc: iubire, iertare, înțelegere, acceptare, dorința de a fi bun și de a face bine celor din jurul nostru. Bucuria Crăciunului înseamnă spiritul dăruirii fără a te gândi că trebuie să primeşti. Astăzi 14 decembrie 2023, un număr de aproximativ 100 de copii din Parohia Movilița Nouă au primit cadouri, cu sprijinul doamnei Gina Neacșu și Fabrica de Daruri, in urma scrisorilor scrise la biserica luna trecută, alaturi de părintele Mihalache Marian Aurelian. Au primit ceea ce și-au dorit, ba chiar mai mult decât au scris, jucării, dulciuri, haine, încălțăminte și multe alte surprize plăcute. Mulțumim tuturor celor care au contribuit la bucuria copiilor din Parohia Movilița Nouă. Le dorim sărbători fericite, sănătate, spor în viața și în credință!  
 
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...