Nașterea Domnului în Parohia Movilița Nouă

Al șaptelea an la rând, preotul paroh Mihalache Marian împreună cu copiii din Parohia Movilița Nouă au vestit Nașterea Domnului Iisus Hristos în parohie. Pe data de 23 decembrie, au colindat pe la gospodăriile oamenilor din Movilița Nouă.  Pe 24 decembrie, în Ajun de Crăciun, au colindat la biserica parohială Roșiori 1 pe enoriașii prezenți la Sfânta Liturghie,  la invitația preotului paroh Daniel Pană. Aceștia au încântat sufletele celor prezenți printr-un bogat repertoriu de colinde. La final au primit daruri din partea preotului paroh. Tot în ajun de Crăciun toți copiii din parohie care au venit la împărtășit, au primit din partea preotului paroh pungi cu dulciuri, cărți de rugăciuni și jucării. În a treia zi de Crăciun, au colindat enoriașii prezenți la slujbă în biserica parohială Movilița Nouă, la final primit daruri din partea preotului paroh. Mulțumim pe această cale tuturor celor care ne-au primit cu colindul și tuturor celor care au participat financiar pentru cumpărarea cadourilor primite de copii. Sărbători binecuvântate tuturor !   A consemnat preot paroh, Mihalache Marian Aurelian
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...